VENEDIG RADWEG: Z BRENNERSKÉHO PRŮSMYKU K MOŘI

zájezd NOMÁD
Tato cyklostezka nás zavede z Brennerského průsmyku až k Jaderskému moři, pojedeme převážně stezkou podél nejznámějších řek a jezer jižního Tyrolska mezi fantastickými vrcholky Dolomit. Navštívíme také nejhezčí městečka, jako jsou Bruneck, Cortina di Ampezzo a další. Cestou ochutnáme atmosféru jedinečných údolí, vynikající jihotyrolské víno či italskou zmrzlinu. Ukončení zájezdu v blízkosti Benátek umožní návštěvu této světoznámé pamětihodnosti. Ubytování se snídaní je vždy v blízkosti cyklostezky v útulných pensionech či hotelech.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Praha - Bruneck. Autobusem do Itálie. Z Brennerského průsmyku podél řeky Eisack sjedeme k vesničce Aicha a proti proudu řeky Rienz do historického Bruneck se středověkým hradem a městskými branami.
3.den: Cortina d´Ampezzo. Pozvolným stoupáním proti proudu řeky kolem jezer Olanger See a Toblacher See s úchvatnými výhledy na skalní štíty Tre Cime vyjedeme až do sedla Passo di Cimabanche (1530 m). Odsud sjezdem dolů do Cortina d‘Ampezzo pod obří horou Dolomit Tofana di Mezzo (3244 m). Městečko je také známo jako populární středisko zimních sportů, kde se v roce 1956 konaly zimní olympijské hry.
4.-5.den: Pieve di Cadore - Conegliano. Cyklostezkou údolím řeky Boite do městečka Pieve di Cadore, rodiště proslulého renesančního malíře Tiziana Vecelli. Dále podél známé řeky Piave do městečka Ponte nelle Alpi. Druhý den kolem jezer Lago di Santa Croce, Lago Morto a Lago del Restello až k říčce Fiume Meschio, která nás zavede do malebného městečka Vittorio Veneto. Dále do města Conegliano, jemuž dominují pozůstatky středověkého hradu. Město samo je známé pro své kvalitní víno (Prosecco) a je domovem nejstarší vinařské školy.
6.den: Treviso. Cyklostezkou po místních silničkách a cestách skrze malebné italské vesničky a přes mohutnou řeku Piave do srdce hlavního města provincie Benátsko, do historického Trevisa se zachovalými hradbami, vodními kanály, kamenným mostem a renesančními paláci na hlavním náměstí.
7.den: Fiume Sile - Jesolo. Přírodním parkem meandrující říčky Fiume Sile až k Jaderskému moři. Cyklostezka nás povede okolo Benátské laguny, která je společně s Benátkami zapsána na seznam dědictví UNESCO, k městu Jesolo pyšnící se 15 km dlouhou písčitou pláží.
8.-9.den: (Benátky) - Praha. Celodenní relaxace u moře či místní hromadnou lodní dopravou návštěva Benátek. Možnost individuální projížďky na kole po pobřeží na Caorle. Autobusem přes Rakousko domů.

Obtížnost: 2-3, doporučujeme silniční, cross
Délka tras: autobusem 3500 km, na kole 0-300 km
Počasí: vzduch 22-31 °C, voda 20-25 °C
Odjezdy: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha

Termín: 27.5. - 4.6. 2022
cena v Kč: 15 990,-

Termín: 1.9. - 9.9. 2022
cena v Kč: 16 290,-


V ceně je: Doprava klimatizovaným autobusem, přeprava kol, 6x snídaně, 6x ubytování ve 2-lůžkových pokojích hotelů či penzionů (se sociálním zařízením), průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Příplatky: 1-lůžkový pokoj 3000 Kč.

Zájezd najdete na stránkách CK NOMÁD