MALLORCA - ODPOČINEK A CYKLISTIKA

zájezd NOMÁD
Ostrov Mallorca nabízí vše pro ideální aktivní dovolenou, spojující odpočinek s cyklistikou a poznáváním. S podporou minibusu je možné ho objevovat ze sedla kola a objevit jeho historické i přírodní krásy: hrady, starobylá města, poutní místa a kostely, i cesty obklopené pomerančovníky a olivovníky a úchvatné pláže, jedny z nejkrásnějších na světě...

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: Praha - Mallorca. Odlet letadlem odpoledne z Prahy, přílet na Mallorcu, přesun na místo ubytování.
2.den: Serra de Tramuntana. Minibusem do pohoří Serra de Tramuntana (UNESCO) a na kole od Královského kartuziánského kláštera ve Valldemosse přes Palmanyolu a Bunyolu a přes sedla Coll de Hono a Orient pod vrchol Puig d'Alaró. Pěšky k úchvatné zřícenině majestátného hradu Alaró z 10. století.
3.-4.den: Puig de Randa, Cap Blanc, Cala Pi. Na kole rovinou kolem vrcholu Puig de Randa kolem prehistorického naleziště Son Verí de Dalt a dále do Llucmajor se středověkým kostelem a klášterem Sant Bonaventura. Romantický klášter na špičce hory Randa s výhledem na ostrov. Další den odpočinek v Aquaparku v El Arenal, nebo na kole podél pobřeží na mys Cap Blanc s majákem a k obranné věži v malebném Cala Pi. Kolem romantických výhledů z kamenných útesů k jedné z nejpopulárnějších pláží Mallorcy. Archeologické naleziště osídlení z doby bronzové Capocorp Vell.
5.den: Pollenca, Alcúdia. Minibusem do Pollenca, prohlídka starého města. Na kole na vyhlídku z útesu Mirador de Mal Pas a podél pobřeží a krásných písečných pláží na poloostrov Alcúdia s nejkrásnější pláží ostrova. Prohlídka historické Alcúdie. Variantně delší trasou na nejsevernější mys Cap de Formentor se strmými útesy a úžasnou vyhlídkou na moře.
6.den: Sant Salvador, Dračí jeskyně. Minibusem k vyhlídce Santuari de Sant Salvador s poutním kostelem a sochou Krista. Na kole k zřícenině hradu Castell de Santueri s pozůstatky zdí a strážních věží. Dále k moři a podél pobřeží, pláží, vyhlídek a jeskyní k unikátním Dračím jeskyním s obrovitým jeskynním jezerem s křišťálově čistou vodou u Portocristo.
7.den: Manacor - Arta. Minibusem do města Manacor s proslulou manufakturou na výrobu umělých perel. Na kole po Greenways cyklotrase podél pomerančovníků a olivovníků do historického města Arta s pevností s mohutnými zdmi a devíti věžemi. Na kole k jesnyním Coves d'Arta.
8.den: Palma de Mallorca - Praha. Minibusem do hlavního města ostrova, krátká prohlídka města. Odlet domů.

Délka tras: letadlem 3100 km, minibusem 700 km, na kole 0-280 km
Počasí: vzduch 20-29 °C, voda 18-24 °C
Nástupní místo: Praha, (odlet Bratislava se slevou – info. v CK)

Termín: 22.5. - 29.5. 2022
cena v Kč: 30 490,-

Termín: 4.9. - 11.9. 2022
cena v Kč: 34 390,-


V ceně je: Doprava. Ubytování a polopenze. Půjčení kola na ostrově. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká na Mallorcu a zpět včetně tax a poplatků. Vlastní kolo do letadla za příplatek 1500 Kč. Po ostrově nájemní (mikrobus s přívěsem na kola). Ubytování: 7x hotel s bazénem - ve 2-lůžkových pokojích s vlastní koupelnou a TV. 1-lůžkový pokoj za příplatek. Strava: 7x polopenze.

Zájezd najdete na stránkách CK NOMÁD