RAKOUSKO - LECHTALSKÉ ALPY (cykloturistika) - 2022!

zájezd MAMUT
CYKLOTURISTIKA bez nočních přejezdů: Ammersee - Silvrettahochalpenstrasse - Montafon - Silbertal - Lech - Formarinsee - Arlbergpass - Pitztal - Warth - Reutte.Trasy jsou koncipovány tak, aby vedly z větší části po rovině nebo z kopce. Doporučujeme horská nebo treková kola. Termín 24.06.-28.06.2022.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den Odjezd z Prahy v cca 6 hod. Vyhlídková jízda na kolech po západním břehu bavorského jezera AMMERSEE se siluetou Alp v pozadí (cca 35 km). Cestou možnost koupání. Přejezd busem na ubytování do rakouské vesničky Flirsch, nedaleko St. Antonu am Arlberg.
2.den Přesun busem k přehradě KOPS-STAUSEE. Výšlap na Bielerhöhe. Vyhlídkový sjezd na bicyklech podél smělého vodního díla, po silnici SILVRETTAHOCHALPENSTRASSE, nádherným přírodním amfiteátrem pod hřebenem věčně zaledněného masivu Silvretta. Pokračování po cyklostezce vedoucí půvabným krajem MONTAFON s možností odbočky do údolí SILBERTAL, kde lze i s kolem vyjet lanovkou Kristbergbahn mezi rozkvetlé louky se stylovými statky a pasoucími se kravami. Panoramatická jízda do města Bludenz (cca 45-65-80 km). Návrat na ubytování.
3.den Odjezd autokarem do mondénního turistického střediska LECH (v roce 2004 zvoleného za nejkrásnější vesnici Evropy), srdce tzv. Lechtalských Alp, atraktivní oblasti s neporušenou přírodou zdobenou působivě formovanými vrcholky porostlými travou. Výšlap na kolech okouzlující cestou k jezeru FORMARINSEE - přírodnímu skvostu se zeleno-modrou vodou považovanému za nejkrásnější místo celého Rakouska. Odpočinek na chatě Freiburger Hütte. Fakultativně výjezd k dalšímu jezeru SPULLERSEE (cca 35 - 45 km). Odpoledne na zpáteční cestě do hotelu autobus zájemce vysadí v ARLBERGPASSU - 1 783 m, odkud se lze na kole vydat 7 km z kopce do ST. ANTONU a dále 13 km po cyklostezce až do místa ubytování (celkový přídavek 20 km). Nocleh.
4.den Přesun busem k nástupní stanici vyhlášeného lyžařského střediska PITZTAL, impozantního údolí obklopeného mohutným ledovcem a majestátnými horskými štíty vypínajícími se přes 3 000 m vysoko. Cykloturistika podél dravé řeky Pitze přes typická městečka a vesnice dolů údolím až ke břehům Innu. Ukončení etapy v Landecku (cca 60 km). Návrat na ubytování.
5.den Přejezd autobusem do vesničky WARTH. Cyklovýlet po nejkrásnější části populární cyklostezky LECH RADWEG, pohodlnou cestou po proudu stejnojmenné řeky protínající hluboko zaříznuté údolí s charakteristickými kostelíky a příjemnými hostinci. Cíl v tyrolském REUTTE (cca 60 km). Příjezd do Prahy v cca 22 hod.

Termín: 24.6.2022 - 28.6.2022
Cena: 9 190,00 Kč


Číslo zájezdu: 223701
SLEVY A PŘÍPLATKY: ČASOVÁ SLEVA při záloze 1 000 Kč/os., možnost bezplatného storna 3 měsíce před zahájením zájezdu, doplatek do 30% je splatný 3 měsíce před zahájením zájezdu (akce platí do 28.2.2022): -400 Kč
příplatek za nástup v Rakovníku: 200 Kč
příplatek za jednolůžkový pokoj: 1600 Kč
ODJEZDOVÁ MÍSTA: Rakovník, Praha, Beroun, Plzeň
CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE: dopravu klimatizovaným autokarem s WC včetně přepravy kol
4x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky, TV a vlastním sociálním zařízením)
4x polopenzi
průvodce
pobytovou taxu
pojištění CK proti úpadku
letní kartu opravňující držitele k bezplatnému užívání místní dopravy v údolí St. Anton, plaveckých bazénů a rovněž zahrnující 1 denní volnou jízdenku na všechny lanovky v St. Antonu
CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE: cestovní pojištění
doporučená částka na lanovku: cca 15 €

Zájezd najdete na stránkách CK MAMUT-TOUR