ITÁLIE - TOSKÁNSKO - ELBA (cykloturistika) - 2022!

zájezd MAMUT
CYKLOTURISTIKA: Siena - Poggibonsi - Colle di Val d'Elsa - San Gimignano - Certaldo - Voltera - Suvereto - Bolgheri - Elba... Trasy vedou převážně po méně frekventovaných asfaltových a šotolinových cestách. Čtyřikrát je dojezd do hotelu naplánován v sedle bicyklu. Etapy lze po dohodě s průvodcem obvykle zkrátit či prodloužit. Doporučujeme treková, event. horská kola. Majitelům silničních kol itinerář vhodně upravíme. Termín 23.09.-29.09.2022

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den Odjezd z Prahy v cca 18.30 hod. Noční přejezd.
2.den Návštěva SIENY (UNESCO) - středověké perly Toskánska s úzkými uličkami a skvostnými památkami gotické architektury (dóm, Piazza del Campo, Palazzo Pubblico…). Cykloturistika typickou toskánskou krajinou, vyhlášenou vinařskou oblastí Chianti až na ubytování v POGGIBONSI (cca 40 km). Doporučujeme absolvovat zajížďku ke středověké opevněné vesničce Monteriggioni a zpět (cca 10 km). Nocleh.
3.den Přejezd busem do hradbami obehnaného SAN GIMIGNANA (UNESCO), jednoho z nejatraktivnějších míst této části Itálie s okouzlující atmosférou a nezaměnitelnou siluetou majestátných rodových věží. Etapa povede přes starověké CERTALDO a charakteristickým toskánským venkovem s osamocenými statky, olivovými háji a vinohrady. Individuální dojezd na ubytování u Poggibonsi (cca 40 km). Cyklističtí nenasytové se mohou v podvečer projet na kole z místa ubytování po luxusní cyklostezce vedoucí po bývalém železničním svršku do historického města COLLE DI VAL D´ELSA s pozoruhodně zachovaným historickým jádrem tvořeným labyrintem uliček a tunelů (cca 18 km po asfaltu nebo jemné šotolině). Nocleh.
4.den Prohlídka starobylé VOLTERRY, města alabastru zbudovaného na skalnaté plošině obehnané dvojitým prstencem hradeb. Výlet atraktivní zvlněnou krajinou přes vesničky GUARDISTALLO a MONTESCUDAIO do hotelu v přímořském letovisku MARINA DI BIBBONA (cca 30 - 60 km). Odpočinek u moře. Nocleh.
5.den Celodenní fakultativní výlet na ELBU. Z přístavu RIO MARINA na kole po silnici do vyhledávaného turistického střediska PORTO AZZURRO s příjemnými kavárničkami a obchůdky na nábřeží. Odpočinek v malebném městečku CAPOLIVERI (170 m) s nádhernými vyhlídkami. Pohodová okružní jízda okolo hory Calamita vedoucí panenskou přírodou s piniovými háji a neskutečnými pohledy na pláže i tyrkysově zbarvené moře. Ukončení etapy v PORTOFERRAIU proslulém nedobrovolným pobytem Napoleona Bonaparta (cca 55 km). Návrat na ubytování.
6.den Prohlídka pitoreskního opevněného městečka SUVERETO s půvabnou kamennou zástavbou. Vyjížďka pozvolna stoupající silnící do romantické vesnice SASSETTA rozkládající se na skalním ostrohu uprostřed lesů. Pokračování po starých etruských stezkách mezi vinohrady (možnost degustace vín) z CASTAGNETA, přes BOLGHERI až do Marina di Bibbona (cca 45 km). Koupání. Noční přejezd.
7.den Příjezd do Prahy v cca 12 hod.

Termín: 23.9.2022 - 29.9.2022
Cena: 11 800,00 Kč


Číslo zájezdu: 225401
SLEVY A PŘÍPLATKY: ČASOVÁ SLEVA při záloze 1 000 Kč/os., možnost bezplatného storna 3 měsíce před zahájením zájezdu, doplatek do 30% je splatný 3 měsíce před zahájením zájezdu (akce platí do 28.2.2022): -400 Kč
příplatek za nástup v Rakovníku: 200 Kč
příplatek za jednolůžkový pokoj: 2400 Kč
ODJEZDOVÁ MÍSTA: Rakovník, Praha, Beroun, Plzeň
CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE: dopravu klimatizovaným autokarem s WC včetně přepravy kol
4x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky, TV a vlastním sociálním zařízením)
4x snídani
2x večeři
průvodce
pobytovou taxu
pojištění CK proti úpadku
CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE: cestovní pojištění
loď na Elbu a zpět včetně přepravy kola: cca 50 €

Zájezd najdete na stránkách CK MAMUT-TOUR