KORUTANY - RODINNÁ CYKLOTURISTIKA

zájezd KUDRNA
Hory, voda, kolo… Korutany vás volají, aktivní rodičové, a ocení je i vaše děti. Nejjižnější republika Rakouska nabízí mnohé. Čisťounká jezera dosahující v červenci teploty okolo 25 stupňů jsou příjemným lákadlem. Totéž se dá říci i o malebné kopcovité krajině, často ozdobené starobylými hrady a zámky. Skvělé vyjížďky vedené vesměs půvabnou krajinou podél řek a jezer lze okořenit návštěvou Opičí hory s volně žijící tlupou makaků. Pohled na svět v malém nabízí klagenfurtský Minimundus. Základnou pro výlety bude prázdninová vesnička na břehu jezera Ossiacher see s upravenou travnatou pláží, přímým vstupem do jezera a skvělým rekreačně sportovním zázemím pro rodiny s dětmi. Tátové ocení korutanské Buschenschanky nabízející farmářské speciality, maminky mohou relaxovat v sauně, bazénu či fitness centru, které budeme mí k dispozici zdarma. Zdarma si můžete zapůjčit i populární paddleboardy nebo seakayaky. A děti? Ty pod tíhou zážitků a rošťačení večer zalehnou a usnou, jako když je do Ossiachu hodí. Ubytování je zajištěno ve velice příjemných apartmánech či pokojích s možností přistýlky a během pobytu bude zajištěna místní bohatá a chutná polopenze.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den Ráno vyrazíme z Brna do Rakuského Alt Ossiachu do prázdninové vesničky ležící na břehu třetího největšího jezera v Korutanech – Ossiacher See. Ubytujeme se a vyrazíme na kolech do nedalekého městečka Feldkirchen in Kärnten ( - cca 40 km ). Trasu je možné prodloužit přes Sankt Nikolaus a Tauern ( - cca 60 km ).
2. den Čeká nás první etapa, při které prozkoumáme místní nádherná jezera. Cyklostezka vedoucí po břehu velkého Ossiacher See nás zavede k městečku VILLACH. Na hradě Landskron můžete navštívit expozici dravých ptáků s ukázkami jejich chovu nebo vyhledávanou Opičí horu, kde volně žije komunita stovky makaků ( - cca 65 km ). autor: Kärnten Werbung
3. den Po vedlejších silničkách dojedeme do korutanské metropole – KLAGENFURTU a poté vyrazíme na cestu okolo jezera Wörther See. Pro zájemce je možné etapu prodloužit kolem jezer Rauschele See, Keutschacher See a Hafner See, nebo výjezdem na rozhlednu Pyramiden Kogel. Večerní slastný odpočinek v bazénu či sauně ( - 60 - 100 km ). autor: Kärnten Werbung
4. den Nabízí se buď pohodová jízda okolo masivu Gerlitzenu přes sedlo Innerteuchen a nebo náročnější výjezd na samotnou horu Gerlitzen (1.909 m) (^ 1200 m - 12 km). K výjezdu je také možné využít lanovku (cca 24 EUR vč. kola). Odměnou nám budou úžasné výhledy s pohořím slovinských Karavanek na obzoru, malebné selské usedlosti, nezapomenutelný kochací sjezd a cesta zpět do místa ubytování ( - cca 70 - 80 km ).
5. den Před odjezdem do ČR ještě navštívíme Minimundus – svět v malém. Využijete-li dopravu mikrobusem, předpokládaný příjezd do Brna je kolem 19:00 hod.

Termín: 2. 7. - 6. 7. 2022
Cena: 9 800 Kč


Cena zahrnuje 4x ubytování v apartmánu či dvoulůžkovém pokoji rakouskou polopenzi průvodce pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnostizákonné pojištění CKpišingr
Cena nezahrnuje dopravu, která je možná za příplatek 1.500 Kč/os. příplatek za jednolůžkový pokoj ve výši 1.700 Kč/os./pobyt (pokud cestujete sami, pak s tímto příplatkem počítejte automaticky)
Ubytování Nocovat budeme 4 noci v prázdninové vesničce na břehu Ossicher See. K dispozici budem mít dvoulůžkové pokoje nebo dvoulůžkové apartmány s možností přistýlek. Pokoje jsou vybaveny lůžkovinami, kuchyňským koutem s varnými plotýnkami, mikrovlnnou troubou, rychlovarnou konvicí, lednicí, kávovarem, TV, WC, sprchou a většinou také balkónem. Pokoje obsazujeme postupně tak, aby byla obsazena všechna lůžka. V ceně pobytu je také volný vstup do bazénu, sauny a fitness centra. Areál nabízí široké sportovní vyžití. K dispozici je volejbalové hřiště, ping-pongové stoly, tenisové kurty, půjčovna loděk a šlapadel ... Zdarma si můžete zapůjčit i populární paddleboardy nebo seakayaky. Příplatek za jednolůžkový pokoj ve výši 1.700 Kč/os./pobyt (pokud cestujete sami, pak s tímto příplatkem počítejte automaticky)
Strava Během zájezdu je zajištěná chutná a bohatá rakouská polopenze, která uspokojí i ty největší jedlíky. Polopenze začíná 1. den zájezdu večeří a končí 5. den zájezdu snídaní. Možnost dokupování místních potravin bude denně.
Doprava Vlastní: individuální příjezd vlastním autem na místo ubytování bude možný nejdříve ve 14. hod. Vzdálenost z Brna do Ossiachu je asi 550 km. Počítejte, že vám cesta zabere přibližně 6 hodin. Parkování na místě je po celou dobu zdarma.
Mikrobusem: dopravu našim mikrobusem z Brna včetně přepravy kol pro vás zajistíme za 1.500 Kč/osobu. Minimální počet zájemců pro realizaci je 6. Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem. Více k přepravě kol vám sdělíme v podrobných pokynech k zájezdu.
Nástupní místa Brno - OD Tesco
Náročnost Od průvodce dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených cykloetap, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu. Denně ujedeme průměrně 40 - 75 km převážně po slušně udržovaných asfaltových silničkách s minimálním provozem, zájezd je tedy vhodný i pro rodiny s dětmi. Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Etapy je možné libovolně zkracovat či prodlužovat. Zájezd odpovídá náročností č. 2 z 5 bodové škály.
Speciální dětská sleva 30% pro dítě ve věku 6 -11 let na 3./4. lůžku
Doporučený typ kola trekové
Povrch 95% asfalt, 5% šotolina
Přeprava kol Pokud využijete dopravy organizované CK Kudrna, kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.
Elektrokola Na tento zájezd je možné si vzít elektrokolo. Nicméně z důvodů hmotnostních limitů vleků určených pro přepravu kol jich můžeme vzít jen určité množství (týká se přepravy mikrobusem). Při volné kapacitě si službu přepravy elektrokola můžete přímo rezervovat v objednávce, či jí konzultujte s naší prodejnou zájezdů. Prosím počítejte s tím, že může dojít k nutnosti doplatků za spotřebovanou elektřinu.
Cestovní doklady Pamatujte, že děti musí mít vlastní cestovní doklad - cestovní pas nebo OP.
Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Zájezd najdete na stránkách CK KUDRNA