BALATONSKÉ CYKLOTOULKY

zájezd KUDRNA
Co vás napadne jako první, když slyšíte Maďarsko? Guláš? Čardáš? Paprika? Tokaj? A co Balaton? Tápete? Domácí to vědí nejlépe: úsměv přírody, léčivý pohled, přirozený půvab, blankytná modř, červenolícé tváře, vábná pestrost, výrazné chuti. Ale nezapomeňte ještě na pohodové silničky a cyklostezky kolem největšího maďarského jezera nazývaného „maďarské moře“. Při našem cykloputování kolem západní části Balatonu, kromě poježdění na kole, smočíme také naše těla v jezerních vodách i v nejznámějších termálních pramenech. Okusíme Maďarsko na vlastní kůži. Jak se šlape s větrem v zádech, jak proti němu a jak chutnají maďarské speciality přímo od pramene. Jezdíme nalehko, denní etapy mají délku 40–70 km, v polovině dne se vždy setkáme s busem. (kromě poslední krátké etapy)

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.–2. den Odjezd ve středu v 9:00 hod., přejezd do maďarského městečka HÉVÍZ s největším evropským termálním jezerem, bazény a plovárnou jako z Vančurova Rozmarného léta. Koupání v termálu a přesun do kempu v nádherném lázeňském městě Keszthely, kde se setkáme s Balatonem. Ráno vyrazíme na vlastní okružní cyklojízdu. Nejenom po plážích a zátokách, ale i po nesčetných zajímavostech. Navštívíme třeba zříceninu hradu Szigliget na působivé skále nad jezerem. (- cca 75 km)
3.–5. den Vesnička Zánka, okouzlující poloostrov Tihany s paprikahausem a sedmerou ozvěnou. (- cca 55 km) Plavba přes nejužší místo Balatonu přívozem na jižní břeh. Draci si zajedou až na Kis-Balaton, ostatní dojedou na místo posledního noclehu v Kesztehely. (- cca 75 km ) Po cestě domů navštívíme vyhlášený termálek v BORGÁTĚ. Návrat okolo 17:00 hod.

Termín: 22. 6. - 26. 6. 2022
Cena:6 100 Kč


Cena zahrnuje dopravu busem včetně kolpřívoz přes Balaton4x kemp (podrobnější info v "nejčastějších dotazech")Kudrnovskou polopenzi průvodce pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnostizákonné pojištění CKpišingr
Cena nezahrnuje pojištění pro případ Covid-19 (doporučujeme připojistit)
Ubytování nocovat budeme 4x v kempech ve vlastních stanech a spacácích. Nemáte-li vlastní stan, můžete si jej zapůjčit v naší půjčovně (bude-li vámi požadované ještě volné). Zásuvky odpovídají českým standardům, není tedy zapotřebí žádné speciální redukce. Možnost dobíjení baterií do fotoaparátů a kamer bude denně v kempu, v nouzi lze většinou dobíjet i při zastávkách v kavárnách či restauracích při jednotlivých etapách.
Strava Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality maďarské kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude téměř denně. První jídlo, které od nás dostanete, bude večeře ve středu a poslední jídlo od nás bude snídaně v neděli před odjezdem domů.
Doprava Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem.
Nástupní místa Bratislava / Brno - Zvonařka
Náročnost Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 z 5 bodové škály. Popisy náročností našich zájezdů naleznete zde. Patříte-li mezi osoby s omezenou schopností pohybu, konzultujte s naší prodejnou zájezdů, zda-li je pro vás zvolená akce vhodná. Denně ujedeme 55–75 km po slušně udržovaných asfaltových silničkách s malým provozem nebo cyklostezkách, jež jsou poměrně dobře značeny. Během etap jedeme nalehko, někdy se budeme moci občerstvit u autobusu, který nás bude při některých etapách čekat v určených hodinách na kontaktních místech. Kteroukoliv část etapy či zájezdu je pak možno absolvovat busem, popř. si udělat zcela vlastní individuální program (na kole i bez něj). Od průvodce dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených cykloetap, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu.
Doporučený typ kola silniční, trekové
Povrch 100% asfalt
Přeprava kol Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.
Průvodcovské služby Zájezd bude veden česky, případně slovensky hovořícím průvodcem. Telefonický kontakt na průvodce obdržíte v první den zájezdu.
Cestovní doklady Do Maďarska nám stačí OBČANSKÝ PRŮKAZ. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).
Elektrokolo Na tento zájezd je možné si vzít elektrokolo. Nicméně z důvodů hmotnostních limitů vleků určených pro přepravu kol jich můžeme vzít jen určité množství. Při volné kapacitě si službu přepravy elektrokola můžete přímo rezervovat v objednávce, či jí konzultujte s naší prodejnou zájezdů. Prosím počítejte s tím, že v některých kempech může dojít k nutnosti doplatků za spotřebovanou elektřinu.
Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Zájezd najdete na stránkách CK KUDRNA