ŠUMAVA NA KOLE

zájezd FRCIME
Chceš na kole přejet celou Šumavu, vidět její krásnou a nedotčenou přírodu? Užít si úžasné, převážně asfaltové cyklostezky? Vystoupat na vrchol kopce Pancíř (1214m n. m.), vidět kde pramení naše nejdelší řeka Vltava? Nechce se ti vymýšlet, jak zajistit aby jsi jel nalehko, nemusel se vracet do místa startu a řešit další strasti logistiky? Neváhej se přihlásit na náš cyklozájezd Šumavou.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Odjezd z nástupních míst v ranních hodinách a přejezd na Šumavu. Příjezd na start etapy do Nýrska kolem poledne. Po vyložení kol a rychlého občerstvení z vlastních zásob se vydáme CHKO Šumava kolem vodní nádrže Nýrsko pod vrchol kopce Lomničky (1026 m n. m.) od kterého budeme pokračovat podél česko-německé hranice po vrstevnici do mírného stoupání, které občas vystřídá i příjemný sjezd z kopce. Cestou zastavíme u vodopádu Bíla Strž a Černého jezera. Od jezera nás čeká stoupání na rozhlednu Pancíř (1214 m n. m.), kde se můžeme kochat výhledy z rozhledny, případně se po absolvovaném prudším stoupání můžeme občerstvit třeba čepovaným pivem a dát si něco k jídlu v místní restauraci. Nyní nás čeká 8km dlouhý sjezd do Železné rudy s klesáním cca 440 výškových metrů. Ubytování ve večerních hodinách, kde už nás bude čekat naše dodávka/minibus s našimi věcmi. (40km, stoupání 973m, klesání 652m)
2. den: Snídaně na ubytování v 7:00 – 8:00. Po snídani naložíme věci do dodávky/minibusu a vydáme se na kolech na nejnáročnější etapu zájezdu. Dnes nás čeká 72km nádhernou krajinou NP Šumava. Podél různých potůčků, remízků, lesů a luk se dostaneme do turistický známého střediska Modrava, kde se natáčel seriál Policie Modrava. Zde si dáme občerstvení a dojedeme k samotnému prameni Vltavy. Zde máme již nejvýše položený bod trasy za sebou a čeká nás krásných 24km dlouhý sjezd (516 výškových metrů) s jen pár krátkými stoupáními. Cílem dnešní cesty je městečko Lenora, kde se ubytujeme v odpoledních hodinách. Dodávka/minibus nás bude zde čekat. Večeře v místní restauraci. (72km, stoupání 1385 m, klesání 1402 m)
3. den: Snídaně na ubytování v 7:00 – 8:00. Po snídani se opět sbalíme a dámě věci do dodávky/minibusu. Dnes projedeme na kolech zbývající část Národního parku Šumava. Opět nás čekají nádherné pohledy na okolní přírodu a úžasné cyklostezky. Kolem vodní nádrže Lipno dojedeme až do Lipna nad Vltavou, kde už nás bude čekat odvoz. Zde si před návratem domů můžeme dát občerstvení, sbalíme se a vyrazíme směrem k domovům. Zpět do nástupních míst přijedeme ve večerních hodinách. (61km, stoupání 543 m, klesání 532 m)

Termín: od 20.5.2022 do 22.5.2022
Cena: 5 900 Kč
Termín: od 7.10.2022 do 9.10.2022
Cena: 5 900 Kč


Program: Během prodlouženého víkendu projedeme na kole celým NP Šumava, od Nýrska až po vodní nádrž Lipno. Na trase dlouhé 173 km uvidíme nedotčenou přírodu, ale přesto pojedeme po nádherných asfaltových cyklostezkách. Musíme počítat s tím, že to bude občas pořádně do kopce, například závěrečné stoupání na Pancíř (1214m) je velmi výživné, ale nakonec si řekneme, že to stálo za to. Na trase budeme mít nespočet příležitostí pořídit nádherné fotografie, vidět městečko Modrava, podíváme se kde pramení řeka Vltava a naši trasu zakončíme u vodní nádrže Lipno.
Ubytování a stravování: Ubytování je zajištěno v penzionech nebo chatách v pokojích pro 2 - 4 osoby. První den zájezdu budeme snídat z vlastních zásob, další dny už budeme snídat přímo na ubytování. 2x snídaně je zahrnuta v ceně zájezdu. Oběd si dáme po trase v některé z restaurací. Večeřet budeme v restauraci přímo na ubytování, případně v nedaleké restauraci.
Doprava: Dopravu na tomto zájezdu zajišťujeme jednou nebo dvěma dodávkami pro 8 osob, případně minibusem - podle počtu účastníků. Řidiči zajistí aby nás dopravní prostředek čekal každý den v cíli na konci etapy, tak abychom mohli jet nalehko bez zbytečné zátěže. V případě dopravy pouze jednou dodávkou zajistí průvodce a řidič v jedné osobě převoz dodávky do cíle etapy a ke skupině se připojí později na trase.
Poznámka: Trasa i místa ubytování mohou být upraveny v závislosti na počtu účastníků.
Proč jet s námi: zajistíme veškerou logistiku
ubytování každý den jinde, nevracíme se zpět na start
autobus každý den převeze vaše věci do cíle etapy, takže šlapete nalehko
Cena zahrnuje: dopravu minibusem
přepravu kol v cyklovleku
2x ubytování v penzionu nebo apartmánech
2x snídani
práci průvodce
služby cestovní kanceláře, pojištění CK proti úpadku, DPH
Cena nezahrnuje: obědy a večeře
vstupy do navštívených objektů

Zájezd najdete na stránkách CK FRČÍME