SARDINIE NA KOLE

zájezd FRCIME
Spojili jsme nejkrásnější místa Sardinie na severu a východě ostrova do zájezdu, který je nabitý poznáním, koupáním a zážitky. Užijete si snadný a nebo náročnější cyklistický program s odpočinkem a koupáním. Den strávený na motorových člunech pod skálami východního pobřeží s koupáním na karibských plážích si zamilujete.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Ranní odjezd z nástupních míst přes Rakousko do Italského Livorna. Noční trajekt na Sardinii (23:15-7:00) s noclehem na palubě. Možnost zajištění kajuty za příplatek cca 1500 Kč/kajuta pro 4 osoby.
2. den: Smaragdová etapa. Ráno vyspaní přijedeme do Golfo Aranci nebo Olbie.
A:Přejezd autobusem do kempu, koupání a relaxace po cestě. Možnost krátké vyjížďky po poloostrově Capo D´orso s krásnými žulovými útvary (10 km) nebo do města Cannigione.
B: Etapa kolem Smaragdového pobřeží. Sardéňským venkovem se dostaneme do letovisek Portisco, Capriccioli s krásnou pláží Cala di Volpe, nejdražší oblasti Sardinie Porto Cervo s luxusními vilami a hotely a krásnými karibskými plážemi. Dále si prohlédneme Baja Sardinia a malebné městečko Cannigione. Odtud podél pobřeží s výhledem na ostrov Caprera do Le Saline do kempu (60 km, nahoru 400 m, dolů 400 m). Alternativní varianta přes horské vesničky San Pantaleo a Santa Teresina (+10 km, +200 m stoupání). Večeře. Mapka a převýšení.
3. den: Ostrov La Maddalena na kole.
A: Po snídani přejedeme na kole do městečka Palau. Trajekt na ostrov La Maddalena. Po mostě přejezd na vedlejší ostrov Caprera. Koupání na krásných plážích na jihu ostrova. Stoupání na vyhlídkový bod s Garibaldiho pevností. Koupání na ostrově Isola Giardinelli, prohlídka hlavního města La Maddalena (40 km, 200 m převýšení).
B: navíc okruh kolem ostrova Maddalena až do letoviska Porto Massimo. Koupání na krásných opuštěných plážích na severu ostrova (+20 km, +200 m převýšení). Odpolední trajekt do Palau. Večeře. Mapka a převýšení.
4. den: Severozápadní poloostrov Capo Testa
A: Na kole po severním pobřeží ostrova až do Santa Teresa Gallura, odkud je krásný výhled na Bonifacio na Korsice. Koupání. Dále na poloostrov Capo Testa s nádhernými skálami a majákem. Doporučujeme pěší procházku mezi útesy (1-2 hod.) nebo koupání v průzračné vodě některé z mnoha zátok. Vhodné pro šnorchlování. Velmi fotogenické místo, klienti zde bývají nadšení (40 km, 300 m).
B: cestou navíc zajížďka na pláž Porto Pollo a Marmoratina (+10 km, +200 m). Zpět do kempu autobusem. Večeře. Mapka a převýšení.
5. den: Přejezd na nejkrásnější východní část ostrova.
A: Sjezd ze sedla Genna Silana (1017 m) přes Baunei a dále úžasný sjezd k moři do Santa Maria Navarrese. Po pobřeží s koupáním dojezd do kempu (40 km, sjezd 1000 m)
B: na kole vyhlídkovou silnicí národním parkem Golfo di Orosei vystoupáme do sedla Genna Silana (1017 m). Dále stejně jako A. Navíc možnost prohlídky Cala Gonone na začátku etapy. (+40 km, +600 m stoupání). Večeře. Mapka a převýšení.
6. den: Snídaně. Odpočinkový den na pláži. Pro zájemce plavba na motorových člunech podél úžasných východních skal vysokých až 100 m. Několikrát zakotvíme na nepřístupných karibských plážích s bílým pískem Cala Luna, Cala Mariolu či Cala Goloritzé - s úžasnou skalní špicí přímo na pláži. Tento den patří k nejoblíbenějším v programu.
7. den: Snídaně. Přejezd autobusem do pohoří Supramonte.
A: Ze sedla Arcu Correboi sjezd do horského městečka Villagrande. Další krásný sjezd s vyhlídkou na moře a lagunu Stagno di Tortoli do Lotzorai. Příjemná zmrzlina na náměstí, koupání na pláži u kempu. (65 km sjezd 600 m).
B: Z Villagrande přes Talana nebo komplikovanější sjezd k moři kolem přehrady Riu Sa Teula (+30 km). Večeře v restauraci v kempu (předkrm těstoviny, hlavní jídlo, dezert). Mapka a převýšení.
8. den: Snídaně.
A: po cyklostezce kolem laguny Stagno di Tortoli do Arbataxu. Prohlídka fotogenické červené skály z Porfyru. Za městem Tortoli prohlídka naleziště Nuragů v oblasti San Salvatore. Na závěr koupání a pivečko na pláži Lido Orri (40 km, 200 m převýšení).
B: znavíc podél pobřeží až na pláž Torre di Bari s Janovskou strážní věží. Zpět vnitrozemím přes Bari Sardo (+30 km, + 200 m). Večeře v restauraci v kempu. Mapka a převýšení.
9. den: Snídaně, výjezd autobusem do sedla Genna Silana. Sjezd po úžasné SS125 do Dorgali (nákup na cestu zpět). Dále po SS125 do Orosei přes neuvěřitelné lomy mramoru. Závěrečné koupání na krásné a dlouhé pláži Su Barone. Mapka a převýšení. Přejezd do Golfo Aranci, nočním trajektrem do Livorna.
10. den: Ráno z Livorna přes Itálii a Rakousko zpět do ČR. Příjezd ve večerních hodinách do nástupních míst.

Termín: 15.6.2022 - 24.6.2022
Cena: 16 900 Kč (v mobilním domě)
Cena: 14900 Kč (ve stanu)
Termín: 10.8.2022 - 19.8.2022 (PRÁZDNINOVÝ TERMÍN)
Cena: 17 600 Kč (v mobilním domě)
Cena: 15600 Kč (ve stanu)
Termín: 31.8.2022 - 9.9.2022
Cena: 17 500 Kč (v mobilním domě)
Cena: 15900 Kč (ve stanu)
Termín: 14.9.2022 - 23.9.2022
Cena: 16 900 Kč (v mobilním domě)
Cena: 14900 Kč (ve stanu)


Doprava: Tento zájezd se jede autobusem. Nástupní místa od Moravy až po Plzeň. Autobus je s námi ve středisku, nikde nepřestupujeme ani nečekáme.
POZOR: Sardinie na kole v termínu v srpnu má odlišný program.
Ubytování a nocování: 3x v kempu na severu ostrova nedaleko města Palau, 4x v kempu na východě ostrova nedaleko města Arbatax. Nocujeme ve vlastních stanech nebo za v mobilních domech. Mobilní dům je umístěný v přírodě pod stromy. Je koncipovaný pro 4 osoby. Plocha asi 19 m2. Jsou zde dvě oddělené ložnice vždy pro dvě osoby. Společná kuchyňka a jídelna. V každém domku je vlastní WC a sprchový kout. Venku je malá terasa s posezením a přístřeším. V kempu je možné využívat další služby. Nedaleko je obchůdek, bar a restaurace. Pokud budete ubytovaní ve stanu, budete používat nedaleké společné sociální zařízení v kempu s perfektní hygienou.
Stravování: Připravíme Vám polopenzi. První jídlo je večeře 2. den programu. Poslední jídlo je snídaně 9. den programu. Během pobytu bude možné dokupovat drobné zásoby na dojídání a svačinky. Kousek od kempů je restaurace. V ceně je zahrnuta 7x snídaně a 7x večeře (5x z polní kuchyně, 2x z místní italské restaurace v kempu - bez nápojů v restauraci).
Doprava: Na cestě tam i zpět cestujeme nočním trajektem. Můžete si objednat kajutu. Ceny se rychle mění a rádi Vám je sdělíme na vyžádání. Existují kajuty pro 4 osoby nebo pro 2 osoby v různých cenových kategoriích. Cestovat je možné také v pohodlném křesle, jehož cena je nižší a také se musí předem rezervovat. Obě varianty si rezervujte co nejdříve, bude to levnější než těsně před zájezdem. Většina našich klientů tráví noc na palubě lodi, na chodbách, schodech či v restauracích lodi. Na zemi jsou pohodlné koberce, kde se dá rozložit karimatka a spacák. Tímto způsobem cestuje na lodi velké množství pasažérů z různých zemí světa a je to zcela běžné a dovolené.
Cena zahrnuje:
dopravu tam a zpět, včetně dopravy po ostrově
trajekt na Sardinii a zpět
trajekt na ostrov La Maddalena a zpět (srovnej s konkurencí)
7x ubytování v mobilním domě nebo stanu na dvou místech
7x polopenzi kombinovanou z naší polní kuchyně a místní restaurace (srovnej s konkurencí)
tvorbu fotoknihy pro zájemce (srovnej s konkurencí)
práci průvodce a organizátora zájezdu
materiály, mapky a další služby cestovní kanceláře
DPH, pojištění cestovní kanceláře proti úpadku, poplatky
Cena nezahrnuje:
nepovinná kajuta na trajektu (cena na vyžádání podle termínu přihlášky)
fakultativní výlet na motorovém člunu (40 EUR)
vstupy do různých objektů a památek
náklady na tisk fotoknihy (dle počtu kusů cca 500 Kč)
vše ostatní, co jsme neuvedli v "cena zahrnuje"
komplexní pojištění na cesty Union TURISTA A

Zájezd najdete na stránkách CK FRČÍME