DUNAJSKÁ CYKLOSTEZKA VÍDEŇ - BUDAPEŠŤ

zájezd FRCIME
Druhé pokračování jinak úspěšného zájezdu Dunajská cyklostezka a Wachau na kole. Tentokrát projedeme nejkrásnější místa Slovenské a hlavně Maďarské části okolí Dunaje. Cestou nás čekají krásné historické památky i ptačí rezervace a příroda. Perličkou na konci zájezdu je projížďka na kole Budapeští a termální lázně.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Odjezd v brzkých ranních hodinách na jih Vídně. Etapa národním parkem Donau-Auen (lužní lesy, mokřady, ptactvo, UNESCO) k římskému městu Carnuntum (římská brána, amfiteátr, římské město, možná prohlídka, 12 EUR). Dále do Hainburg (hrad Schlossberg) a na ubytování (60-70 km).
2. den: Snídaně.A: Etapa do Bratislavy s krátkou prohlídkou města. Dále k hrázi vodního díla Čunovo. Podél vodního díla Gabčíkovo s výhledy na obrovskou vodní plochu Dunaje a CHKO Dunajské luhy až k vodní elektrárně Gabčíkovo. Přes obce Sap a Číčovo do Komárna (120 km). B: Pro zájemce zkrácení etapy autobusem o 47 km na trase Čunovo - Sap. Nebo až do cíle dnešního dne. Vynechaná trasa zde. Ubytování v Komárně (80 km).
3. den: Snídaně. Prohlídka Komárna (vojenská pevnost, zvedací most přes Dunaj, stará celnice. A: po Slovenské straně přes Patince (termální lázně) Moča, Kravany, Obid až do města Štúrovo (60 km). Trasa je méně frekventovaná a více zaměřená na Dunaj a Slovenské vesničky. B: Po Maďarské straně podél hlavní silnice a částečně po silnici přes Neszmély, Lábatlan, Tát do Esztergom (60 km). Možnost alternativní etapy do obce Tata (rybník Öreg-tó, Vodní hrad, Eszterházyho palác, anglická zahrada, řada občerstvení) (+35 km). Večerní prohlídka města, možnost večeře ve středověké restauraci. Pohled na Dunaj s bazilikou Nanebevzeti Panny Marie a sv. Vojtěcha je úchvatný.
4. den: Snídaně. Navštívíme Esztergom a jeho památky. Z terasy baziliky nás čekají krásné výhledy na Dunaj a celé Štúrovo. Etapa dále vede přes tzv. meandry Dunaje směrem na Nagymaros a národní park Duna-Ipoly. Dnes několikrát přejedeme Dunaj převozem. Zájemci si mohou vyjet na hrad Visegrád. Přes Vác, Tahitótfalu a Szentendre do Budapešti (80 km). Ubytování v hotelu nedaleko centra. Projedeme se na kole Peští a večer navštívíme termální lázně Széchenyiho. Večerní procházka po městě.
5. den: Snídaně. Projížďka po památkách Budy. Vyjedeme na Gellértovu horu s vyhlídkou na celou Budapešť, navštívíme královský hrad a Rybářskou baštu (30 km). Zájemci mohou místo prohlídky města strávit půl dne v lázních. Odpolední odjezd z Budapešti. Příjezd ve večerních hodinách zpět do ČR.

Termín: 15.6.2022 - 19.6.2022
Cena: 7 300 Kč
Termín: 6.7.2022 - 10.7.2022
Cena: 7 300 Kč
Termín: 31.8.2022 - 4.9.2022
Cena: 7 300 Kč


Ubytování: V ceně zájezdu je zahrnuto 4x ubytování v penzionech, motelech a hotelech se snídaní. Většinou se jedná o dvojlůžkové pokoje.
Stravování: V ceně zájezdu jsou zajištěny snídaně. Večeře domluvíme společně formou menu v místní restauraci. Počítejte s cenou kolem 10 EUR/menu. Během dne se budeme mít možnost stravovat v některém z rychlých občerstvení na trase, případně si můžete nakoupit zásoby v obchodech. Ceny jsou srovnatelné s ČR.
Doprava: V základní ceně zájezdu je zahrnutá doprava. Tento zájezd realizujeme - v závislosti na počtu přihlášených – jedním nebo dvěma mikrobusy pro 8 osob nebo minibusem pro 19 osob. Z aktivních cestovních kanceláří máme nejširší nabídku nástupních míst na Moravě. U této akce nabízíme níže uvedená nástupní místa: Ostrava, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Kroměříž, Brno. Nástupní místo zvolte v přihlášce na zájezd v rolovacím menu. Minimální počet osob pro realizaci nástupního místa jsou 4 osoby. Čtrnáct dní před odjezdem na zájezd Vás budeme informovat o tom, zda Vaše nástupní místo této podmínce vyhovuje, případně se domluvíme na dalších možnostech (spolujízda s jiným klientem, nejbližší možné nástupní místo, apod.). Skupinám nabízíme další nástupní místa po vzájemné dohodě s CK. Přesné časy a konkrétní realizovaná odjezdová místa budou upřesněna v závěrečných informacích k zájezdu, které obdržíte e-mailem 10-7 dní před odjezdem. Přeprava kol je zajištěna cyklovlekem pro 44 kol nebo menším cyklovlekem pro 22 kol. Akceptujeme přepravu elektrokol. V přihlášce své elektrokolo zaregistrujte v textu poznámky. Počet elektrokol na každém zájezdu je vzhledem ke kapacitě cyklovleků omezený. Nenahlášené elektrokolo nemusí být u nástupu akceptováno.
Důležité informace: Rezervace bez rizika znamená, že v okamžiku rezervace zájezdu uhradíte pouze zálohu ve výši 1 000 Kč/osobu. Tři měsíce před odjezdem uhradíte doplatek do 50 % ceny zájezdu. Doplatek do plné ceny platíte až měsíc před odjezdem na zájezd. Dle všeobecných obchodních podmínek můžete zájezd zrušit bez poplatku až do doby 30 dní před odletem (srovnejte s konkurencí).
Náročnost: Trasy výletů povedou po cyklostezkách a místních komunikacích s převážně asfaltovým povrchem, alternativně lze vyjet do terénu. Etapy kolem jezer nejsou náročné, jsou vhodné pro všechny věkové kategorie, včetně rodin s dětmi. Trasy je možné libovolně prodlužovat a ztížit si je výjezdy do okolních kopců.
Vybavení: Velmi doporučujeme cyklistikou přilbu, která ale není povinná. Za zhoršené viditelnosti je cyklista povinen mít reflexní vestu. Budete potřebovat samozřejmě dobře připravené kolo s příslušenstvím (nářadí, pumpa, náhradní duše) a kolo nejlépe po servise. Doporučujeme kolo trekové, případně silniční. Některé úseky trasy vedou po nezpevněných polních cestách. Tyto úseky je možné objet po silnici pro motorová vozidla. V Maďarsku vedou některé úseky po veřejné komunikaci s mírným provozem. Uživíte cyklistický batůžek nebo brašnu na kolo. Doporučujeme cyklistické oblečení, sluneční brýle. O dalším Vás budeme informovat v závěrečných informacích na cestu.
Bezpečnostní pokyny: Na Slovensku je povinná cyklistická přilba při jízdě mimo obec. V Rakousku a Maďarsku je cyklistická přilba povinná pro děti do 12 let. V Maďarsku při jízdě v noci a za snížené viditelnosti je povinná reflexní vesta.
Pojištění na zájezdu: Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Technické vychytávky: Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.
Cena zahrnuje: dopravu autobusem s cyklovlekem
4x ubytování se snídaní
2x převoz přes řeku Dunaj
mapku a podklady k cyklotrasám
průvodce
DPH, pojištění CK proti úpadku, služby CK
Cena nezahrnuje: večeře (společné menu v místní restauraci stojí kolem 10 EUR),
vstupy do navštívených památek a lázní,
pojištění na cesty Union turista B
Předpokládané výdaje: vstupné do římského města Carnuntum: 12 EUR
Večeře: 10 EUR/den
vyhlídková terasa v bazilice: 350 Ft
vstup do Széchenyiho termálních lázní v Budapešti: 5200 Ft

Zájezd najdete na stránkách CK FRČÍME