ANDALUSIE I NA KOLE - ŠPANĚLSKO

zájezd EXTREM TOUR
letecky, do hotelu a s polopenzí
cykloturistika na podzim za teplem
letos větší pohoda, ale elektrokolo není na závadu

V historii EXTREM TOURu jsme objeli snad už všechny slavné evropské lokality vhodné pro cykloturistiku. Andalusie nám ale stále chyběla. Okoukli jsme oblast na západ od Malagy, kde je terén dost náročný. Přesunuli jsme se tedy na východ, kde si na své přijde každý. Příjemné letovisko Torre del Mar totiž leží v údolí, které zabíhá do vnitrozemí a nabízí tak nenáročné etapy. Po rovince si samozřejmě zajezdíte podél moře, ale nebojte - kopečků je tu taky dost :-) V létě se tam na kole prakticky jezdit nedá a tak jsme pro vás připravili zájezd na jarní rozjetí či trenink a taky na podzim na poslední cyklistické prohřátí.
Tento zájezd je ale vhodný i pro necyklistické, eventuelně sportovně smíšené páry. Moře je tam krásné a teplé a památek kolem taky dost. Přímo to volá po zapůjčení auta. Jako obvykle vám tuhle akci nabízíme s celou parádou – to znamená letecky a do hotelu s polopenzí. Hotel na jihu Španělska vás určitě uspokojí :-).
Na poslední (odletový) den plánujeme celodenní fakultativní výlet busem na známou a velmi populární "CAMINETO DEL RAY". Nenechte se odradit přiloženými fotkami, jedná se o dokonale zajištěnou vyhlídkovou cestu, vhodnou i pro "důchodce". Cestou na letiště ještě navštíme nádherné městečko MIJAS. Mrkněte na naše gastro-tipy - pak polkněte, ať nepocintáte přihlášku :-)

Termín: 23.10.- 30.10.2020
Cena: od 14 490,-


Ubytování: Hotel

Náročnost: Lehká až velmi těžká. Záleží jak si naložíte. Vlastně ani nemusíte na kolo. Pro větší pohodu doporučujeme pro průměrné cykloturisty pronájem elektrokol, zatím jich je v půjčovně dost.

Doprava: Letecky Praha – Malaga – Praha a následný transfer do hotelu. Na místě pak už „trochu“ na kole.

Kola: Kolo si můžete přivézt nebo vypůjčit na místě. Terén se najde pro všechny druhy kol. Základní etapy jsou po silnicích, ale průzkumným výpravám do terénu se meze nekladou. Jen pozor na soukromé cesty a hlídací psy! Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo:-). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!

Půjčení kol: V Andalusii není problém si půjčit kolo (trekové, horské, sliniční i e-kolo) různé úrovně. Ceny se pohybují od 15€ za den. Každopádně to vychází stejně či levněji než doprava vlastního... Dobré zkušenosti máme s Rent a Bike Malaga. Pošleme vám včas dotazník, abychom kola hromadně objednali, která nám potom dovezou do hotelu.

Doprava kol: Pokud si chcete vzít kolo vlastní, pak je třeba ho zabalit do krabice nebo speciálního obalu - kufru. Krabice vám rádi vnutí vaše cykloservisy či prodejna kol. POPLATEK za dopravu kol (za nadměrnost zavazadla) obě cesty celkem je 3.000,-Kč.

Ubytování: 4* hotel Andalucia Beach nedaleko centra příjemného letoviska Torre del Mar na pobřeží Středozemního moře, jen 35km východně od Málagy. Na dlouhé písčité pláži jste cobydup - 200m. Nedaleko hotelu se nachází obchody, bary či restaurace. Doba transferu z letiště do hotelu cca 35 minut. 2-lůžkové pokoje mají samozřejmě vlastní sociální zařízení s fénem, klimatizaci, telefon, satelitní TV, ledničku, trezor, wifi atd. Jednolůžkový pokoj je na vyžádání a za příplatek 3.500,-Kč. Jste-li sám či sama a na jednolůžáku netrváte, pokusíme se k vám najít spolunocležníka - pokud možno přiměřeného věku a pohlaví. Změna hotelu vyhrazena.

Strava: V ceně je 7x snídaně - formou švédských stolů. Večeře je možné přiobjednat za 1.900,-Kč/os. v okamžiku přihlášení - později může být cena vyšší. V blízkém okolí je dostatečná nabídka hospůdek a restaurací, kam můžete večer zajít nebo se stavit někde cestou.

Odlet a přílet:
Praha - Malaga 18:05 - 21:30
Malaga – Praha 22:15 - 01:30+1
U charterových či nízko nákladových letů bohužel často dochází k posunu odletů. Nijak to neovlivníme, ale je dobré se připravit na možné změny či čekání na letišti. Včas upřesníme dle aktuálních informací od letecké společnosti.

Cena obsahuje: Letenku Praha – MALAGA – Praha (včetně všech tax a poplatků), transfery do hotelu, 7 nocí v hotelu se snídaní, mapové a informační materiály, vedoucí zájezdu za EXTREM TOUR a 55PLUSMINUS.

Cena neobsahuje: Stravu krom snídaní - večeře možno přiobjednat za 1.900,-Kč v okamžiku přihlášení, cestovní pojištění - rádi zajistíme včetně pojištění storna = 550,-Kč/os., individuální vstupy, fakultativní akce a poplatek za dopravu kola (3.000,-Kč) nebo vypůjčení kola. Případná pobytová taxa dle informací na místě.

Zájezd najdete na stránkách EXTREM TOUR