ZÁPADNÍ ŠUMAVA A CHODSKO

zájezd CYKLOTOUR
Pojeďte s námi do podmanivého koutu Jižních Čech, do oblasti západní Šumavy a Pošumaví. Čekají vás krásná příroda, tajemné jezero, malebná horská městečka, hrady i výjezd lanovkou. Zajedeme i do centra sousedního Chodska - Domažlic.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Odjezd brzy ráno z Hradce Králové. Příjezd do Velhartic - hrad s unikátním kamenným mostem, který spojuje torzo paláce zvaného Rajský a věž Putna. Cykloetapa Běšiny, tvrz Dešenice, přehradní nádrž Nýrsko - zásobárna pitné vody, oblíbené letovisko Zelená Lhota.
2. den: Trasa oblastí Královského hvozdu kolem nejvyššího šumavského vodopádu Bílá strž k přírodnímu skvostu, největšímu ledovcovému jezeru na Šumavě - Černé jezero, které dostalo jméno podle své zdánlivě černé hladiny. Špičácké sedlo a přes Hamry (továrna stará papírna) zpět do Zelené Lhoty.
3. den: Cykloetapa přes Nýrsko do Kdyně, ležící v oblasti, kde se Šumava mění v Chodsko. Kout na Šumavě - pivovar, fara a dojezd do chodského centra Domažlic - Chodský hrad s Muzeem Chodska, náměstí lemované měšťanskými domy s podloubími a s 56 m vysokou vyhlídkovou věží. Návrat zpět autobusem.
4. den: Orloj Hojsova Stráž, horské rekreační středisko Špičák ležící pod stejnojmennou horou. Výjezd lanovkou i s koly na Pancíř (1214 m). Možnost výstupu na vyhlídkovou věž - nádherný pohled na Šumavu i do Bavorska. Hřebenovkou k vrcholu Můstek a Prenet s kaplí sv. Kunhuty návrat do Zelené Lhoty.
5. den: Brána do západní části Šumavy - Nýrsko ležící na řece Úhlavě, Janovice nad Úhlavou - místní kasárna proslavili především Černí baroni Miloslava Švandrlíka. Zřícenina hradu a zámek Klenová, Klatovy - město karafiátů, historické centrum, kterému dominují dvě věže, Černá a Bílá. Naložení kol a návrat zpět do Hradce Králové, kam bude příjezd ve večerních hodinách.

Termín: 24.8. - 28.8.2022
Vaše cena: 5 780 Kč


Denní etapy: 40, 45, 45, 35, 35 km
Etapy vedou zvlněným až kopcovitým terénem po asfaltových, šotolinových i lesních stezkách a vedlejších silnicích.
Pojištění: Za příplatek 300 Kč je možné objednat cestovní pojištění Generali České pojišťovny a.s. pro tuzemské zájezdy, které zahrnuje pojištění storna zájezdu, úrazové pojištění a pojištění zavazadel. Bližší informace o tomto pojištění najdete zde. Pokud máte o pojištění zájem, uveďte to, prosím, do poznámky v rezervačním formuláři. Pojištění musí být sjednáno zároveň se sepsáním smlouvy na zájezd.
Stravování: 4x polopenze (snídaně a večeře)
Ubytování: 4x v rodinném hotelu v Zelené Lhotě, 2-4lůžkové pokoje s příslušenstvím
Cena zahrnuje: 4x ubytování, 4x polopenzi, dopravu autokarem s vlekem na kola, průvodce a zákonné pojištění CK
Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“
Nástupní místa: Litomyšl, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové, Praha
Země: Česká republika

Zájezd najdete na stránkách CYKLOTUR