OD JULSKÝCH ALP K JADERSKÉMU MOŘI

zájezd CYKLOTOUR
Část vyhlášené dálkové cyklostezky Alpe Adria Radweg od ostrých štítů Julských Alp přes nádherné úseky po trase zrušené bývalé železnice až do pobřežní nížiny.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. - 2. den: Odjezd ve večerních hodinách, noční přejezd Rakouska do Slovinska. Začátek cyklistiky v Mojstraně. Podél řeky Sava Dolinka do horského střediska Kranjske Gory, Planica - areál skokanských můstků s mamutím můstkem Letalnica. Od italského Tarvisia vás čeká cyklistický ráj. Cyklotrasa lemovaná hezkými horskými scenériemi vede po zrušené železniční trati s několika osvětlenými tunely a viadukty.
3. den: Po perfektní cyklostezce přes Pontebbu - průjezd horským údolím řeky Fella do Chiusaforte a podél Canalu dell Ferro do nádherných středověkých městeček Venzone a Gemona.
4. den: Udine - hlavní město provincie Friuli-Venezia Giulia (prohlídka historického centra s renesančními a barokními paláci, zámek) a dále rovinatým terénem do Palmanovy - půdorys města má tvar devíticípé hvězdy, tři vstupní brány, hlavní náměstí a katedrála.
5. - 6. den: Aquileia se slavnou bazilikou s mimořádnými mozaikami, opět po tělese bývalé železnice vinným regionem (produkují se zde jedny z nejkvalitnějších červených vín na světě). A pak už začnete cítit mořský vzduch, najedete na hráz přetínající lagunu a dojedete do Grada, které se rozkládá na několika ostrůvcích, koupání. Naložení kol a večerní odjezd do ČR s příjezdem v brzkých ranních hodinách.

Termín: 2.9. - 7.9.2022
Vaše cena: 7 860 Kč


Denní etapy: 55, 55, 65, 35 km
Etapy vedou po asfaltových a šotolinových cyklostezkách, místy po vedlejších silnicích, jsou převážně rovinaté.
Stravování: 3x snídaně
Ubytování: 3x hotely, 2lůžkové pokoje s příslušenstvím (Malborghetto, Gemona a Palmanova)
Cena zahrnuje: 3x ubytování, 3x snídani, dopravu autokarem s vlekem na kola, průvodce, komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh v zahraničí, storna a zákonné pojištění CK
Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“
Nástupní místa: Hradec Králové, Holice, Vysoké Mýto, Litomyšl, Svitavy, Brno
Země: Itálie, Slovinsko

Zájezd najdete na stránkách CYKLOTUR