CYKLOTRASA POD HORSKÝMI VELIKÁNY

zájezd CYKLOTOUR
Nádherná oblast mezi pohořím Taury a masivem Dachsteinu je vyhlášená nejen lyžováním, ale v létě nabízí výborné podmínky pro cyklistiku. Východiskem našich etap bude Altenmarkt im Pongau, který leží v samotném srdci salcburského sportovního světa, obklopený krásnými zalesněnými kopci. Nachází se zde i známé termální lázně. Program doplní výjezd lanovkou s panoramatickými výhledy.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. - 2. den: Odjezd v pozdních večerních hodinách, noční přejezd do Rakouska. Na kolech cyklostezkou podél řeky Enns regionem Pongau - turistická střediska Flachau, Eben im Pongau, Radstadt a Altenmartkt im Pongau.
3. den: Mezi horskými pásmy ležící městečko Wagrain, největší město v kraji St. Johann im Pongau s krásným neogotickým dómem, cyklostezkou podél řeky Salzach do Bischofshofenu - město známé jako dějiště Turné čtyř můstků. Odklon od řeky Salzach a přes obce Pöham a Hüttau návrat do Altenmarktu.
4. den: Autokarový výlet přes Ramsau pod jižní stěnu Dachsteinu. Výjezd lanovkou na Hunerkogel (2687 m) s působivým panoramatem okolních hor. Možnost pěší procházky po ledovci nebo návštěvy některé z místních atrakcí - vyhlídka „Sky walk" na strmé skalní stěně s částí podlahy ze skla nebo visutý most nad 400 m hlubokou propastí. Městečko Ramsau - muzeum horolezectví a místního folklóru. Po návratu do Altenmarktu možnost koupání v termálních lázních Amadé.
5. den: Cyklostezkou podél řeky Enns: historický Radstadt se svými zámky a zbytky opevnění, vyhlášené turistické středisko Schladming s typickou horskou, architekturou, radnice.
6. den: Návrat k cyklostezce podél řeky Salzach a jejím údolím. Městečko Werfen, nad kterým se tyčí pevnost Hohenwerfen, Golling - malý středověký hrad, kostel, přes obec Torren, nad kterou se vypíná pozdně gotický kostel sv. Mikuláše, do města spojeného se solí Halleinu - prohlídka historického jádra. Naložení kol a návrat zpět do Hradce Králové v nočních hodinách.

Termín: 2.8. - 7.8.2022
Vaše cena: 9 260 Kč


Denní etapy: 55, 60, 0, 55, 60 km
Etapy jsou rovinaté až zvlněné, místy kopcovité, většinou po asfaltových cyklostezkách a vedlejších silnicích.
Stravování: 4x polopenze (snídaně formou bufetu, večeře 3chodové menu)
Ubytování: 4x v hotelu v Altenmarktu, 2lůžkové pokoje s příslušenstvím
Cena zahrnuje: 4x ubytování, 4x polopenzi, dopravu autokarem s vlekem na kola, průvodce, komplexní pojištění včetně léčebných výloh v zahraničí, storna a pojištění CK
Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“
Nástupní místa: Litomyšl, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové, Praha
Země: Rakousko

Zájezd najdete na stránkách CYKLOTUR