DÁNSKO NA KOLE V POHODĚ

zájezd ADVENTURA
Hvězdicově z jednoho místa s podporou autobusu
Ubytování v chatkách, polopenze
Legoland - zábava pro děti i dospělé
Dovolená pro celou rodinu

Dánsko je zemí větrných mlýnů, ostrovů, kol a skvělých lidí, kteří nespěchají. Kromě panenských pláží a divokého pobřeží nás zde díky severní poloze čekají také dlouhé večery s nekonečnými západy slunce. Pojedeme podél pláží a navštívíme jižní ostrovy Fyn, Tasinge, Langeland a Aro. Zájezd je ideální pro "rodinnou“ dovolenou s dětmi, ale i dospělí si zde přijdou na své. Děti pojedou jen vzdálenost, kterou zvládnou, a naopak tátové si mohou zvolit vlastní trasu a "dát si do těla“. A ojedinělá návštěva proslaveného Legolandu v Billundu není zdaleka jen zábavou pro děti!

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.–2. den Odjezd večer, noční přesun do Dánska, ráno příjezd do přístavního městečka Lundeborg na ostrově Fyn; cyklistika po pobřeží se zajížďkou k mlýnu Vejstrup, dojezd na jižní cíp Fynu a do přístavu Svendborg - města s nádherným středověkým centrem (možnost návštěvy místního muzea přírodní historie Naturama); na závěr přejezd po 1,2 km dlouhém mostu, z kterého je vyhlídka na ostrov Iholm, kde byl nalezen Vikingský poklad na ostrov Tasinge do kempu, ubytování. (30 km).
3. den Cyklistická etapa s dojezdem k busu: po rezervaci Svenninge Bjerge se sjezdem do Faaborgu, přístavního města s kostelem se zvonicí, netradiční kašnou a kýlem vikingské lodi; za městem je možno se projít „zmenšeninou" Faborgu (20 km); alternativně lze jet krásnou dánskou krajinou již z kempu přes Svendborg (plus 37 km).
4. den Trajektem na vyhlášený ostrov Aro, hrázděná městečka s atmosférou 17. století, severní městečko s majákem a větrným mlýnem v Soby; muzeum lodí v lahvích (Flaskeskibssamlingen) v Aroskobingu; cyklistika po ostrově (27-40 km).
5. den Autobusem k Odense: pro zájemce prohlídka Odinovy vesnice s chatrčemi z doby železné, při větší skupině možná hodinová prohlídka s průvodcem – výroba nástrojů, stavba chatrčí, práce druidů; pro milovníky doby Hanse Christiana Andersena možnost návštěvy Funen vesnice snažící se přiblížit vesnický život kolem roku 1850; pro cyklomilce vyložení kol před Odense a dojezd na kole do města: prohlídka historického centra – rodný dům a muzeum H. Ch. Andersena, muzeum železnice, doky (8 km po městě); dobrovolný dojezd do kempu (35 nebo 60 km).
6. den Autobusem do Billundu a fakultativní návštěva Legolandu (legendární areál pro děti i dospělé), je možné vytvořit dětskou skupinu na celodenní pobyt v Legolandu bez rodičů, pouze s průvodcem; alternativně cyklistika ze západního cípu ostrova Fyn podél západního pobřeží až do kempu (95 km).
7. den Cyklistický okruh na ostrově Langeland: z Rudkobing na jihovýchod ostrova, kde lze fakultativně navštívit Koldkrigsmuseum Langelandsfort – muzeum Studené války přes prehistorické hroby a zpět (jedna část okruhu 35 km, celý okruh 60 km); lze dojet do kempu dalších 20 km.
8. den Cyklistická etapa za podpory autobusu: renesanční vodní zámek Egeskov (součástí zámeckých zahrad je dětský areál se stezkou v korunách stromů, přírodní labyrint, dětské hřiště, šlapací motokáry, rozlehlé muzeum historických kol, automobilů a motocyklů); větrný mlýn Egeskov Molle (0-35–53 km); delší trasa vede zcela po rovině po bývalé úzkorozchodné trase z Ringe do Korinth.
9.–10. Projížďka po ostrově Tasinge: ze starého přístavu Vindeby, kde přistával přívoz před postavením mostu přes městečko Troense s domy se střechami z šindele a došek, známé toho času stavbou lodí po celém Dánsku a s muzeem Námořní historie; fakultativně lze navštívit Valdemar slot s krásnými interiéry a procházkami v rozlehlém parku; projedeme lesem, do kterého střeží vstup 400letý buk a přejedeme klikatý kanál Ormerenden, kterým si dle pověsti razila cestu do vnitrozemí mořská příšera; možná fakultativní návštěva sklárny, za dobrého počasí uvidíme až k mostu přes Velký Belt (28-50 km); příjezd do Česka další den dopoledne.

Termín: 19. 8. – 28. 8. 2022
Počet dní: 10 dní
Základní cena: -4% 17 270 Kč First-minute sleva do 19.2.2022.
Dětská cena do 15 let: -4% 16 310 Kč First-minute sleva do 19.2.2022.
Dětská cena do 6 let: -4% 12 086 Kč First-minute sleva do 19.2.2022.
Obj. číslo: 11571202


Služby za příplatek: jednolůžkový pokoj povinný 6 000 Kč
Povinný příplatek za elektrokolo (omezený počet) 500 Kč
Pro osoby starší 65 let nabízíme slevu
Připojištění karantény Covid-19 260 Kč V ceně zahrnuto: průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, 7x ubytování s polopenzí v šestilůžkových chatkách s oddělenými ložnicemi skandinávského stylu obsazených čtyřmi osobami, trajekt na ostrov Aro, potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.
Fakultativní služby: vstupné do Legolandu (asi 250 DKK, nebo 200 DKK po skup. slevě), zámku Egeskov (asi 190/110 DKK), zámku Valdemar Slot (105/55 DKK nebo 25 DKK pouze park), muzeum lodí v lahvích na ostrově Aro (25/10 DKK), muzeum studené války na ostrově Langeland (105/0 DKK), přírodní muzeum Naturama ve Svendborgu (110/0 DKK).
Ubytování: Bydlet budeme v kempu chatkách na jednom místě: 2 oddělené 2lůž. ložnice s omezeným úložným prostorem obsazených čtyřmi osobami (1x manželská postel + 1x palanda + 1x oddělená lůžka ve sníženém podkroví; při obsazení tohoto 5 a 6tého lůžka v podkroví sleva 3000 Kč/osobu – pouze na vyžádání); společná místnost s obývacím a jídelním koutem a plně vybavenou kuchyňkou (kuchyňská linka, sporák, lednice, nádobí, příbory, talíře, sklenice atd.), společná koupelna (sprcha, umyvadlo, WC), zahradní nábytek; chatky jsou vybaveny polštáři a dekami, ale povlečení a ručníky si prosím vezměte vlastní. Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.
Stravování: Po celou dobu pobytu budou podávány snídaně a večeře, na místě připravované naším kuchařem; stravování začíná večeří v den příjezdu a končí snídaní v den odjezdu.
Povrch a profil: převážně asfalt, občas šotolina, rovinatý profil.
Velikost skupiny: 25–44 účastníků.
Nástupní místa: Praha, Ústí nad Labem
Pořadatel: CK Adventura
Připojištění karantény Covid-19: Nabízíme vám nové cestovní připojištění na evropské zájezdy, které kryje náklady na ubytování i náhradní dopravu v případě karantény v zahraničí. Zároveň rozšiřuje i pojištění storen o případ, kdy nebudete vpuštěni do dopravního prostředku s ohledem na zdravotní rizika související s onemocněním Covid-19. Připojištění můžete objednat jako doplňkovou službu od 26 Kč/den.
Pokyny k autobusovým zájezdům na kole: Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru CYKLO BUSEM Vseobecne pokyny 2021.pdf.

Zájezd najdete na stránkách CK ADVENTURA