ČERNÁ HORA NA KOLE V POHODĚ

zájezd ADVENTURA
Cyklopobyt u moře s podporou autobusu
Ubytování u moře v hotelu s polopenzí
Vhodné pro rodiny s dětmi
Pravoslavné i muslimské památky
Středomořský přístav Kotor, dalmatské pobřeží
Speciality balkánské kuchyně včetně Njegušského pršutu

Černá Hora, to je malý hornatý stát na jihovýchodě Evropy. V zemi velké jako Středočeský kraj se nachází řada přírodních i kulturních překvapení. Vypravíme se do oblasti černohorského přímoří. Užijeme si zde nenáročné cyklistické trasy, koupání ve vlnách Jadranu a fascinující scenerii horského masivu Lovčen, který se tyčí jen pár kilometrů od písečných pláží. Čeká nás slavná Boka Kotorská, největší přírodní záliv na jihu Jaderského moře, famózní sjezd serpentinami do nejkrásnějšího černohorského města Kotor, Skadarské jezero plné vzácného ptactva, městečko Ulcinj s orientální atmosférou a další perličky, které tato malá, ale velice pestrá země nabízí. Na své si přijdou i mlsné jazýčky, každý den ochutnáme některou ze specialit balkánské kuchyně včetně vyhlášeného Njegušského pršutu.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.–2. den Odjezd v brzkých odpoledních hodinách, noční přejezd do Černé Hory na pobřeží Jaderského moře do města Budva poblíž Kotoru, ubytování, koupání, relaxace; přílet letecké varianty (dle letových řádů).
3. den Autobusem do srdce pohoří Lovćen k Njegoši, přejezd přes sedlo nad boku Kotorskou, sjezd serpentinami do Kotoru, prohlídka města, koupání na městské pláži.
4. den Autobusem na náhorní plošinu ke kostelíku v Dragalj, odtud na kole po staré silnici do Ledenice (občerstvení), sjezd k boce Kotorské do Risanu, návštěva antické památky Rimski mozaici, poté možnost výletu lodí z Perastu na Gospu, od Škrpjela a ostrov sv. Jiří a pak podél Boky Kotorské přejezd na trajekt do Kamenari, přejezd přes úžinu Verige do Lepetane a podél moře vyhlídkovou silničkou ke Kotoru, možnost koupání; vrchařská prémie – možnost prodloužení trasy z Dragalj do Crkvice (6 km stoupání a pak sjezd do Risanu), (40–50 km, dle varianty).
5. den Na kole kolem poloostrova Luštica, možnost výletu lodí do Modré jeskyně a k pevnosti Forte Mare ze 14 . století na ostrově Mamula, návštěva vesničky Rosé s ponorkovými bunkry, koupání na plážích, Saliny – ptačí rezervace, (kopcovitá trasa, 35–45 km).
6. den Autobusem návštěva Stareho Baru a města Ulcinj (koupání cestou), nebo fakultativně výlet na lodi po boce Kotorské (celodenní výlet), nebo odpočinek na pláži (den bez kol).
7. den Autobusem k Cetinje, na kole do Rijeka Crnojevića (vyhlídka na Stari most, možnost plavby na lodi do Virpazaru) a průjezd NP Skadarsko jezero až do Virpazaru (asi 45 km), dále autobusem do Budvy.
8. den Autobusem do srdce pohoří Lovćen k Njegoši a návštěva pršutárny (nákup lahůdek), na kole stoupání okolo Štirovniku na křižovatku pod Jezerski Vrh (11 km), (možnost výjezdu k Njegošiho mauzoleu – 3 km stoupání), sjezd přes Ivanova Korita do Cetinje (17 km, bývalé hlavní město černohorského království, prohlídka starobylého města), poté návrat autobusem do hotelu.
9.–10. den Ráno loučení s mořem, dopoledne odjezd, příjezd následující den dopoledne; letecká varianta: transfer na letiště a odlet (dle letových řádů).

Termín: 19. 8. – 28. 8. 2022
Počet dní: 10 dní
Základní cena: -4% 17 270 Kč First-minute sleva do 19.2.2022.
Dětská cena do 15 let: -4% 16 310 Kč First-minute sleva do 19.2.2022.
Dětská cena do 6 let: -4% 12 086 Kč First-minute sleva do 19.2.2022.
Obj. číslo: 11255201


Služby za příplatek: jednolůžkový pokoj povinný 5 900 Kč
Povinný příplatek za elektrokolo (omezený počet) 500 Kč
Pro osoby starší 65 let nabízíme slevu
Připojištění karantény Covid-19 260 Kč
V ceně zahrnuto: průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, u letecké varianty letenka vč. všech poplatků Praha-Podgorice-Praha ve výši 8000 Kč, 7x hotel *** s polopenzí, potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.
Fakultativní služby: výlet lodí po Boce Kotorské (asi 35 EUR).
Ubytování: 2lůžkové pokoje s příslušenstvím v apartmánech Vila Tropico***, který se nachází asi 350 m od písčité pláže a 200 m od historického centra městečka Budva, Stari Grad. Slunečník a lehátka na pláži jsou za poplatek. Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme. V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie ubytování. Na vyžádání možnost 3lůžkového pokoje.
Stravování: 7x snídaně (v hotelu, kontinentální, forma servírování - s obsluhou), 7x večeře (asi 500 m od hotelu, v restauraci na pláži, výběr ze 4 jídel – polévka, salát, hlavní jídlo, dezert, forma servírování - s obsluhou). Stravování začíná večeří v den příjezdu, končí snídaní v den odjezdu.
Povrch a profil: převážně asfaltové, částečně šotolinové cesty, profil mírně zvlněný.
Velikost skupiny: 25–44 účastníků.
Letecká varianta: nabízí absolvování programu bez autobusového přejezdu z/do ČR. Jde o individuální cesty bez průvodce CK. Přeprava kol i dalších zavazadel je autobusem se zájezdem, takže vyžaduje jejich dopravení k odjezdu autobusu (den předem) a vyzvednutí při jeho příjezdu. Doplňkový kreativní program Je dobrovolný a je veden odborným lektorem, který vás seznámí s některými výtvarnými technikami, čímž podpoří vaši tvořivost a fantazii. Jedná se o program nejen pro děti, ale i pro dospělé.
Nástupní místa: Praha, Jihlava, Brno
Pořadatel: CK Adventura
Připojištění karantény Covid-19: Nabízíme vám nové cestovní připojištění na evropské zájezdy, které kryje náklady na ubytování i náhradní dopravu v případě karantény v zahraničí. Zároveň rozšiřuje i pojištění storen o případ, kdy nebudete vpuštěni do dopravního prostředku s ohledem na zdravotní rizika související s onemocněním Covid-19. Připojištění můžete objednat jako doplňkovou službu od 26 Kč/den.
Pokyny k autobusovým zájezdům na kole: Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru CYKLO BUSEM Vseobecne pokyny 2021.pdf.
Travel Asistent pro letecké zájezdy: V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Zájezd najdete na stránkách CK ADVENTURA