BOSNA A HERCEGOVINA NA KOLE

zájezd ADVENTURA
Etapově na horských kolech s podporou autobusu
Hotely a horská chata, polopenze
Mostar, Sarajevo
Přejezd osmi pohoří
Výstup na Bosanski Maglić

Bosna a Hercegovina jsou jedním z mála míst Balkánského poloostrova, které dosud odolává rostoucímu přílivu turistů. Kulturně pestrá mozaika mísící na svém území katolictví, pravoslaví i islám je i zemí skrývající unikátní přírodní perly. Upoutají nás starobylé kamenné nekropole i tyrkysová jezera. Užijeme si pohodovou jízdu po náhorních planinách, táhlá stoupání do hor i rychlé sjezdy. Vydáme se kolem majestátních štítů pohoří Prenj a Maglić, pokocháme se pustým jezernatým pohořím Zelengora, rozsáhlými kvetoucími loukami či ostrými hřebeny Visočice a Bjelašnice. Navštívíme Sarajevo, město křesťanů, židů a muslimů, dostaneme se ke slavnému Starému mostu v Mostaru a dojedeme do nejvýše položené bosenské vesnice Lukomir. Cyklistiku zpestříme túrou v nejvyšším pohoří Maglić.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.–2. den Odjezd odpoledne, noční přejezd do Bosny. Rozjezdová etapa k Blidinjskému jezeru mezi pohořími Vran a Čvršnica (asi 36 km/500 m); Možnost náročnější varianty pohořím Vran (asi 45 km/800 m).
3. den Planinou kolem Blidinjského jezera s výhledy na hory Čvršnice do pohoří Čabulja; sjezd do Mostaru (60 km/450 m).
4. den Pod pohořími Velež a Crvanj k vápencovému království Prenje; krasovou krajinou přes sedlo Rujiště (1100 m) do Mostaru (63 km), prohlídka města včetně Starého mostu (variantně 60 km/550 m nebo MTB 65 km/650 m).
5. den Pohořím Površ a podhůřím Zelengory (NP Sutjeska), sjezd s vyhlídkou na nejvyšší pohoří Bosny a Hercegoviny Maglić a masivy Volujaku a Lebršniku (40 km).
6. den Pěší výlet k Trnovačku jezeru a černohorským salaším Rudinske kolibe, pro zájemce možnost výstupu na nejvyšší horu Bosny a Hercegoviny Bosanski Maglić (2386 m) (den bez kol).
7. den Vyhlídková jízda liduprázdným pohořím Zelengora k Jugovu a Orlovačku jezeru, sjezd do městečka Kalinovik s rakousko-uherskou pevností (50 km).
8. den Pohořím Treskavica k horské chatě Vrela, situované uprostřed alpinských luk a ostrých hřebenů pohoří Visočica (38 km/950 m); pro zájemce pěší výlet pod vrchol Visoke Vito; delší varianta přes pohoří Visočica (50 km).
9. den Starými muslimskými vesničkami v horách Visočica a Bjelašnica, kolem olympijského lyžařského areálu až do Ilidže - předměstí Sarajeva; prohlídka největší bosenské vyvěračky Vrelo Bosne a starého Římského mostu (variantně 45 km/400 m nebo MTB 62 km/800 m).
10.–11. den Půldenní prohlídka Sarajeva, jednoho z nejkrásnějších hlavních měst na Balkáně; památky z dob Osmanské říše, Rakouska-Uherska, Jugoslávie i ze smutné etapy jejího rozpadu; ochutnávka pravé bosenské kávy, nákup suvenýrů na tureckém tržišti; odpolední odjezd, návrat následující den dopoledne.

Termín: 28. 7. – 7. 8. 2022 Aktuální cena
Počet dní: 11 dní
Základní cena: -4% 14 966 Kč First-minute sleva do 28.1.2022
Obj. číslo: 11211201


Služby za příplatek: Povinný příplatek za elektrokolo (omezený počet) 500 Kč
Pro osoby starší 65 let nabízíme slevu
Připojištění karantény Covid-19 286 Kč
V ceně zahrnuto: průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, místní doprava v NP Sutjeska, 8x ubytování, 6x polopenze, 2x snídaně, potřebné mapy, informační materiály, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.
Ubytování: 6x hotel ve 2–4 lůžkových pokojích (na přání na místě obvykle i vícelůžkové pokoje), 2x horská chata (vícelůžkové pokoje) .
Stravování: 6x místní polopenze, Mostar 2x místní snídaně – spojíme večeři s večerní procházkou městem individuálně, aby si každý mohl užít rozmanitosti místní kuchyně. Je možné se navečeřet i v hotelu kde bydlíme.
Povrch a profil: Z části asfalt, většinou ale šotolinové lesní či horské cesty s členitým profilem, převážně se budeme pohybovat v horském terénu do 1700 m n. m; doporučujeme horské kolo nebo trekingové se širšími terénními plášti. Některé trasy lze za podpory autobusu zkrátit či individuálně prodloužit.
Velikost skupiny: 25–44 účastníků.
Nástupní místa: Praha, Tábor, České Budějovice, Říčany
Pořadatel: CK Adventura
Připojištění karantény Covid-19: Nabízíme vám nové cestovní připojištění na evropské zájezdy, které kryje náklady na ubytování i náhradní dopravu v případě karantény v zahraničí. Zároveň rozšiřuje i pojištění storen o případ, kdy nebudete vpuštěni do dopravního prostředku s ohledem na zdravotní rizika související s onemocněním Covid-19. Připojištění můžete objednat jako doplňkovou službu od 26 Kč/den.
Pokyny k autobusovým zájezdům na kole:Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru CYKLO BUSEM Vseobecne pokyny 2021.pdf.

Zájezd najdete na stránkách CK ADVENTURA