ALSASKO NA KOLE – VINNÁ STEZKA

zájezd ADVENTURA
Cyklopobyt s podporou autobusu
Doba vinobraní - vhodné pro milovníky vína
Typická hrázděná architektura
Ubytování v hotelu s polopenzí

Alsasko v sobě spojuje to lepší z Francie i z Německa. Jsou zde typické hrázděné domy, místní lidé sice mluví francouzsky, ale rádi a dobře mluví i německy. Taktéž lahodné bílé víno a alsaská kuchyně nám zprostředkuje gastronomický zážitek dle vynikajících receptů obou zemí. Typickým dekorem domů jsou čapí hnízda (čáp je symbolem Alsaska). Vše je čisté a upravené, ale nepřezdobené. Ubytujeme se ve stylovém hotýlku, odkud budeme za podpory autobusu vyrážet na jednodenní výlety.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.–2. den Odjezd v pozdních večerních hodinách, noční přejezd do městečka Eguisheim; výlet zvlněným pohořím mezi vinicemi do Rouffachu nebo Cesta pěti hradů (Route des cinq Châteaux), jedno z nejkrásnějších měst Alsaska – Colmar, historické centrum s radnicí a muzeem Unterlinden, dojezd do hotelu (50 km).
3. den Autobusem na horu Sv. Odily - unikátní výhled na okolní krajinu, léčivá studánka, tajemná Pohanská zeď, na kole do kouzelného městečka Obernai, Rosheim s nejstaršími domy v Alsasku a nejkrásnějším románským kostelem, Mohlsheim se středověkým jádrem, ale také kolébka vozů Bugatti (50 km); naložení kol v Traenheimu; fakultativně ochutnávka vín ve vinařství La Cave du Roi Dagobert.
4. den Autobusem na hrad Haut Koenigsbourg(fakultativně prohlídka hradu), vyložení kol a sjezd do Sélestatu, středověká městečka Riquewihr a Ribeauvillé, vinicemi do Hunawihru (opevněný kostel a chovná stanice čápů), zakončení v rodišti Alberta Schweizera – Kaysersbergu (50 km).
5.–6. den Autobusem do sedla Bonhomme (949 m), na kole po hřebenové silničce budované za 1. světové války, mezi lesy a pastvinami Vogéz, dojezd do hotelu (65 km) nebo nejkrásnější cyklostezka jižního Německa – vinařská oblast Kaiserstuhl (46 km), večerní odjezd domů, návrat následující den v brzkých ranních hodinách.

Termín: 23. 9. – 28. 9. 2022 (Státní svátek 28. 9., pouze 2 dny dovolené!)
Počet dní: 6 dní
Základní cena: -4% 9 590 Kč First-minute sleva do 23.3.2022
Dětská cena do 15 let: -4% 8 630 Kč First-minute sleva do 23.3.2022.
Obj. číslo: 11046211


Služby za příplatek: jednolůžkový pokoj povinný 1 800 Kč
Povinný příplatek za elektrokolo (omezený počet) 500 Kč
Pro osoby starší 65 let nabízíme slevu
Připojištění karantény Covid-19 156 Kč
V ceně zahrnuto: průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, 3x hotel***, dvoulůžkový pokoj s příslušenstvím, 3x polopenze (tříchodové menu v hotelové restauraci, karafa vody), potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.
Fakultativní služby: ochutnávka vín ve vinařství La Cave du Roi Dagobert - asi 10 EUR/os. (ochutnávka 5 druhů vín, 1 láhev 0,7l vína jako dárek), prohlídka hradu Haut Koenigsbourg - při skupině nad 20 osob cena asi 7 EUR/os.
Ubytování: Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.
Povrch a profil: asfalt, mírně zvlněný profil, u programu 5. dne při variantě do oblasti Vogéz náročnost 2
Velikost skupiny: 25–44
Nástupní místa: Praha, Beroun, Plzeň
Pořadatel: CK Adventura
Pokyny k autobusovým zájezdům na kole: Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru CYKLO BUSEM Vseobecne pokyny 2021.pdf.

Zájezd najdete na stránkách CK ADVENTURA